MIRACLE CASH & MORE RİSK BİLDİRİM FORMU

İşbu Risk Bildirim Formu (Form), Miracle Cash& More bünyesinde geliştirilen ve dijital olarak saklanan, kriptografi kullanılarak güvence altına alınan ve genellikle dağıtık defter veya benzeri blockchain üzerinde işlem gören varlıklar (Kripto Varlıklar) hariç olmak üzere, Miracle Cash&More’un diğer geliştiriciler tarafından oluşturulan kripto varlıkların hak sahibi olmadığı, bununla birlikte Miracle Cash & More servisleri aracılığıyla gerçekleştirilen yatırımlardaki ürünler nezdinde ilgili risklere yönelik bilgilendirme yapılması amacıyla hazırlanmıştır. Risk bildiriminin amacı, piyasadaki risklerle alakalı genel bir çerçeve çizmek olup, meydana gelebilecek tüm riskler işbu formda belirtilmemektedir. Bu sebeple, kullanıcılar ortaya çıkabilecek tüm risklere ilişkin olarak kendi araştırmalarını yapmakla yükümlüdür.

Kripto varlık fiyatlarının hızla değişebilmesi, yapılan yatırımların değerini etkileyebilmektedir. Kripto varlıklar ile gerçekleştireceğiniz işlemleriniz sonucunda kar elde edebileceğiniz gibi zarar etme riskiniz de bulunmaktadır. Bunun sebebi, kripto varlıkların fiyatlarının oldukça değişken olabilmesidir. Başka bir ifadeyle, piyasada kısa bir süre içerisinde büyük dalgalanmaların yaşanma ihtimali nedeniyle yatırımınızın değeri hızla artabilir veya azalabilir.

Belirli ülkelerde veya bölgelerde, kripto varlıkların ticareti sınırlı olarak yasaklanabilir. Bu durum likiditeye erişimi sınırlayabilir.

Kripto varlıkların işlem gördüğü ağlar, teknolojik nedenler veya yasal sorunlar gibi faktörler nedeniyle kapanabilir. Bu doğrultuda, ağ üzerindeki kripto varlıkların değeri büyük ölçüde düşebilir veya sıfıra inebilir. Kapanan bir ağ üzerindeki fonlarınızın kaybı söz konusu olabilir veya ilgili fonların geri alınması zor veya imkansız olabilir. Bu sebeple, kapanma riskini değerlendirmek ve kripto varlıklarınızı güvende tutmak için gereken önlemleri almanız önemlidir. Kapanan bir ağın yerini başka bir kripto para ağı alabilir ancak bu geçiş süreci karmaşık olabilir ve kullanıcılar için ek riskler içerebilir.

Talimatlara tabi hizmetler bakımından, kullanıcı tarafından verilen talimatların yerine getirilmesinden doğan tüm sorumluluk yalnızca kullanıcıya aittir. Zira, kullanıcı tarafından verilen işlem talimatları, talimatın işleme alınmasından sonra iptal edilemez.

Kripto varlıkların düzenlemeleri ve yasal durumu ülkeden ülkeye değişebilir. Yatırım yapmadan önce yerel düzenlemelerin dikkate alınması önerilir.

Kripto dünyasında yeni projelere fon toplanması amacıyla üretilen kripto varlıkların veya coinlerin popüler coinler karşılığında satışa sunulmasına Inital Coin Offering (ICO) denir. Bu kapsamda, projeye fon toplanması amacı taşımayan sahte ICO’lar, daha önceki yatırımcılara vaat edilen yüksek getirilerle yeni yatırımcıları çekmek ve dolandırıcılık yoluyla yeni paraları toplamayı amaçlayan ponzi şemaları ve sahte borsalar yatırımcıları olumsuz olarak etkileyebilir. Bu nedenle, kripto varlıkların yönetiminde kullanıcılar tarafından gerekli araştırmaların yapılması önemlidir.

Miracle Cash&More, herhangi bir kripto varlık için likit ve aktif olacağına ilişkin kullanıcılarına bir garanti vermemekte veya taahhütte bulunmamaktadır.

Miracle Cash&More, kripto varlıkların yasalara uygunluğuna ilişkin kullanıcılarına herhangi bir tavsiyede bulunmaz, yasalara ilişkin uygulamayı anlamak ve bilmek tamamen kullanıcıların yükümlülüğündedir.

Miracle Cash&More, kripto varlıkların kesintisiz ve her an ulaşılabilir şekilde sunulacağına, sunulacak hizmetlerin kullanıcıların herhangi bir sistem ve donanımı ile uyumlu olduğuna veya uyumlu kalacağına ilişkin herhangi bir taahhüt ve garantide bulunmamaktadır. Miracle Cash&More, kullanıcılara sunduğu hizmetlerin ve platformun kesintisiz bir şekilde kullanımda olması için gerekli tedbirleri alacak olup bu kapsamda herhangi bir taahhüt vermemektedir. Planlı çalışmalar veya acil müdahaleler sebebiyle kullanıcıların platforma erişimi muhtelif zamanlarda engellenebilir.

Kullanıcılar tarafından herhangi bir şüpheli işlem gerçekleştirildiğinin tespit edilmesi halinde Miracle Cash&More bu durumu yetkili kurum ve kuruluşlara bildirecek olup, ilgili kullanıcı hesabını askıya alınabilecek, kullanıcının hesabına bloke koyabilecek, kullanıcı sözleşmesi tek taraflı olarak sona erdirebilecek ve hizmetleri kısmen veya tamamen, kalıcı veya geçici olarak durdurabilecektir.

Hizmetlerin kullanımı ve kripto varlık edinimi ile ilgili doğabilecek yasal sorumluluklar ve vergi mükellefiyetlerinden bizzat kullanıcı sorumlu olup, bu kapsamda kullanıcı bahse konu sorumluluk ve mükellefiyetlerini eksiksiz olarak yerine getirmekle yükümlüdür.

Platformun resmi kanallarından yayınlanan araştırmalar, fiyatlar, görüşler veya diğer bilgiler genel piyasa yorumu olarak sunulmakta ve yatırım tavsiyesi oluşturmamaktadır. Miracle Cash&More, paylaşılan bu bilgilere dayanarak yapılan herhangi bir yatırımdan kaynaklanan kayıp ve zararlardan sorumlu değildir.

Kullanıcı, Miracle Cash&More tarafından sunulan platformu ve hizmetleri kullanmadan önce bütün bu riskleri okuduğunu ve anladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

İşbu form, Genesis Teknoloji ve Bilişim Hizmetleri A.Ş. ile imzaladığınız/onayladığınız kullanıcı sözleşmesinin eki ve ayrılmaz bir parçasıdır.